Labiausiai erzinantys dalykai

labiausiai erzinantys dalykai

Labiausiai erzinantys dalykai

Kaip jau galima nuspėti iš pavadinimo, šį kartą tekstas tikrai nespinduliuos pozityvumu. Nors iš prigimties esu labiau optimistė ir dažniausiai stengiuosi įžvelgti bent kažką teigiamo, negaliu sakyti, jog viskas šiame gyvenime man patinka. Yra erzinančių dalykų (ir nemažai), kurie labai greitai gali išvesti mane iš kantrybės.

Sakoma, jog pasidalinus savo sunkumais – palengvėja. Dėl to, nusprendžiau pasidalinti jau kurį laiką rinktu mane erzinančių dalykų sąrašu. Vieniems dalykams skyriau daugiau dėmesio, kitiems – mažiau.

Suprantu, kad neapykanta, susierzinimas ir pyktis nėra pačios maloniausios emocijos, tačiau jos aplanko mus visus, nepriklausomai norime to ar ne. Geriausia, ką galime padaryti – pripažinti jas ir paleisti. Jokiu būdu nelaikyti užspaudus savyje ir nevaidinti, kad viskas visada yra vien tik gerai. Tai jau, ko gero, būtų liguista. Taigi, ilgai nevyniojus žodžių į vatą, pradedu.

Kas mane erzina labiausiai?

 • Čepsėjimas

  Garsus kramtomosios gumos žiaumojimas, karšto gėrimo ar sriubos siurbimas

 

cepsejimas

Paveikslėlis pasiskolintas iš memedroid

Toks pasiteisinimas, kaip ,,man taip skaniau” yra turbūt vienas iš absurdiškiausių. Mano manymu, toks elgesys yra, paprasčiausiai, nepagarba šalia esančiam žmogui. Kai būnate vieni, valgykite kaip tik norite, siurbčiokite, žiaumokite ir riaugiokite, kaip paršai, jei jums tai teikia malonumą. Tačiau. Jei šalia yra kitų žmonių, parodykite bent jau elementarų mandagumą. Tokiais atvejais visada galvoju ar čia iš šustrumo ar tėvai taip ir neišmokė kramtyti sučiaupta burna? 

eat with mouth closed

Paveikslėlis pasiskolintas iš imgur 

 

Teisybės vardan turiu paminėti, jog toks bruožas, kaip nesugebėjimas ramiai priimti garsaus kramtymo yra laikomas neuro-pshichologiniu sutrikimu, vadinamu – misophonia. Jam priskiriama ir daugiau garsų, kuriuos dažniausiai sukelia kitas žmogus (kramtydamas, garsiai kvėpuodamas, knarkdamas, šnopuodamas, grieždamas dantimis, garsiai barškinantis klaviatūrą ir t.t), taip iššaukdamas įvairias negatyvias kito žmogaus reakcijas, nekontroliuojamą pyktį, pasibjaurėjimą ar norą kuo greičiau pasišalinti iš esamos situacijos. Pažįstama? Man laaabai.

Galbūt kas nors žinote efektyvių būdų, kaip su tuo kovoti? Bijau, kad kokį kartą galiu savęs ir nesuvaldyti. 🙂 

Batman Slapping Robin

Paveikslėlis pasiskolintas iš imgflip

 • Kojų vilkimas

Visada susimąstau ar žmonės nusiperka per didelius batus, kurių negali pakelti, ar tiesiog jiems yra neįveikiama misija pakelti koją nuo grindinio? Gal per stipri žemės trauka? Ar čia vis dar kalta mane persekiojanti misophonia, paminėta kiek anksčiau?

koju vilkimas

Paveikslėlis pasiskolintas iš newroutes

 

 • Apsimestinis žmonių saldumas, išreiškiamas tiesioginiu dantų šiepimu, nes to pavadinti dirbtine šypsena negalimaIš tiesų nežinau, kas blogiau: dirbtinis dantų šiepimas ar surauktas veidas (kaip mėgsta sakyti vienas influenceris: veidas, kaip šūdo kandęs). Vis dėl to, man kaip tradicinei lietuvei, turbūt geriau antrasis variantas. Jeigu žmogus neturi dėl ko nuoširdžiai šypsotis, kam tada apsimetinėti? O dar jei prie to prisideda ir paplonintas balselis su nuolatiniu pritarimu viskam, ką sakau tuomet atsiprašau, bet mums tikrai ne pakeliui. Geriau susiraukęs, bet nuoširdus nei besišypsantis, bet
falšyvas.

fake people

Paveikslėlis pasiskolintas iš pinterest

 • Melas

Nepateisinama. Nedovanotina. Melas man yra ne tai, kad vienas labiausiai erzinančių, bet labiausiai nesuprantamų ir netoleruojamų dalykų. Kai kitas žmogus pameluoja (o tai vis tiek anksčiau ar vėliau paaiškėja), man labai sunku (o kartais ir išvis nebeįmanoma) susigrąžinti pasitikėjimo tuo žmogumi. Mes galime ir toliau bendrauti, tačiau mūsų santykiai  jau nebebus tokie, kokie buvo.

lie to me once melas

Paveikslėlis pasiskolintas iš me.me

 • Užlankstyti knygų puslapiai, sulieti žurnalai

Prisipažinsiu, man knygos – šventas dalykas. Todėl su jomis elgtis irgi reikia atitinkamai, t.y. pagarbiai. Kitaip tariant, atstovauju tai žmonių kategorijai, kuri sako, jog tie, kurie užlanksto knygų kampus yra monstrai.

monsters uzlankstyti knygu kampai

Paveikslelis pasiskolintas iš farafinabooks

 

there are two type of people

Paveikslėlis pasiskolintas iš pinterest

 

Jau net nekalbu apie prirašinėtas, pribraukytas ar sulietas knygas.

sulieti puslapiai

knygų mylėtojų siaubas…

 

 • Netvarkingi namai

Visi daiktai namuose turi turėti savo vietą. Jeigu jos neturi – tuomet šiukšliadėžė jiems pats tas. Taip?

Čia nekalbu apie pedantišką tvarką, kas yra vienas iš obsesinio kompulsinio sutrikimo požymių, tačiau bent kažkokia sistema namuose privalo būti. Tiesa yra paprasta: švarūs namai, švarios ir mintys. Moksliškai įrodyta, jog toks, rodos, nedidelis įprotis, kaip lovos pasiklojimas kiekvieną rytą, žmogaus psichikai gali daryti labai didelę įtaką. Apie tai internete galima rasti ne vieną straipsnį.

Kita vertus, gyvenant indaplovių, skalbimo mašinų ir robotų-siurblių laikais, palaikyti bent minimalią švarą namuose nebėra taip jau sunku. Žinoma, indai patys nesuguls į indaplovę, tam vis tiek reikia žmogaus, tačiau dabar tai reikalauja daug mažiau mūsų laiko ir pastangų. Kažkur teko skaityti niekuo neįrodytą straipsnį, jog netvarkingi namai reiškia, kad juose gyvena protingi ir kūrybingi žmonės. Tuo tarpu aš labiau linkusi manyti, kad tokiuose namuose, greičiausiai, gyvena tiesiog tingūs ir apsileidę žmonės. Ne paslaptis ir tai, kad netvarkingi namai gali atskleisti ir tam tikras psichologines jų gyventojų problemas (depresiją, neurozę, infantilumą ir t.t). Dažnai tokiems žmonėms sunku pripažinti, jog jie turi bėdų, tad be aplinkinių pagalbos čia apsieiti sunku. To pasekoje atsirado daugybė populiarių televizijos projektų visame pasaulyje – nuo Hoarders , Get Organized iki mano itin mėgstamos Marie Kondo – Tidying up with Marie Kondo .

Man sunkiai suvokiama, kaip žmonės sugeba kuo ramiausiai sėdėti prie kompiuterio ar televizoriaus, kai aplink juos visur išmėtyti daiktai, kojos limpa prie grindų, o dulkių sluoksnis toks, kad ant jo jau galima rašyti laiškus. Nesuprantu, kaip jų tai neblaško, nedirgina, galiausiai,  jų nevargina…

making your bed

Paveikslėlis pasiskolintas iš picturequotes

 

Jei įdomu, kodėl itin svarbu rytą pradėti lovos pasiklojimu, kviečiu paklausyti šią William McRaven kalbą.

 • Facebook’o komentatoriai

Vienas puikiausių patarimų, kokį esu kada nors girdėjusi (ir skaičiusi): nedalink patarimų, jeigu niekas tavęs neprašo. Kitaip tariant, nekišk savo nuomonės, jeigu niekas jos neklausė. Beje, tai ir viena esminių etiketo taisyklių. Kokia paprasta ir kokia kartu neįveikiama kai kuriems žmonėms. Čia nekalbu apie diskusijų forumus, kur žmonės specialiai susirenka tam, kad išsakytų savo pozicijas, suprastų ir adekvačiai priimtų kitokias nuomones.

Kalbant apie komentatorius, man visada kelia juoką žmonės, komentuojantys po įvairiais straipsniais apie garsenybes, maždaug: kas jis toks išvis? kodėl apie jį rašo?

o kas ji tokia

o kas ji tokia? 🤦🏼‍♀️

 

Tiesa ta, kad rašoma, daugiausiai, apie tai, ką žmonės labiausiai skaito ir daugiausiai komentuoja. Toks štai  užburtas ratas. Dar juokinga, kai žmonės komentuoja, jog jiems visai neįdomu, kas, kur ir kada susituokė, pagimdė, išsiskyrė ir panašiai. Bet ar tikrai? Jeigu žmogui visai neįdomu, jis negaišta laiko tokiems dalykams ir savo dėmesį mieliau skiria kitiems reikalams, tiesa? O čia tetulytės, kurioms tikrai visai neįdomus garsenybių gyvenimas, visą dieną sėdi komentarų skiltyje ir bando nežinia, ką įrodyti.

žinovų susirinkimas

 

Tuo tarpu komentarų skiltyje…

 •  Šiuolaikinė mada

Sutinku, jog kiekvienas žmogus turi teisę rengtis taip, kaip jis nori. Tačiau pastebėjau, jog mane erzina šiuolaikinė mada arba labiau tai, kaip rengiasi dabartiniai paaugliai. Nežinau, kaip gražiau čia išsireikšti, bet dauguma jų, mano subjektyvia nuomone, atrodo, kaip vargšiukai. Žinoma, kiekvienas jų garantuotai jaučiasi unikalia ir išskirtine asmenybe, nors iš šono pažiūrėjus visi jie (plius minus) atrodo vienodai: su per dideliais švarkais, nutampytais megztiniasi, senelio marškiniais, kliošinėm kelnėm ir nutrintais kedais. Dažnai jaunosios madistės aklai kopijuoja savo dievaičių įvaizdį, nesistengdamos atkreipti dėmesio ar tokie drabužiai tinka joms bent jau pagal figūros tipą. Jau nekalbant apie gyvenimo būdą ar finansines galimybes. Jeigu garsi atlikėja vaizdo klipe filmuojasi tik su liemenėle ir švarku tai nereiškia, kad visos, eilinę dieną, dabar gali ar turi taip pat rengtis. Reikia pripažinti, jog tie patys crop top ir mom jeans tinka tikrai ne visoms…

fashionistas

fashionist’as

 

bucket hat

Su visa pagarba, šiuo metu itin madingos bucket hat kepurės, man atrodo juokingai, kaip kokie grybukai. Tiesa, pati tokio tipo kepuraitę turėjau gal kokioje trečioje klasėje 🤦🏼‍♀️ 😅

 

Tokius plastmasinius žiedus prisimenu iš savo vaikystės. Dabar jie ir vėl ,,ant bangos”…

 

Z kartos stilius. Paveikslėlis iš yesstyle

 

Galvojau, kad tokia nesuprantanti šiuolaikinės mados esu tik aš, bet visai neseniai klausiau Vėl tie patys podcast’o, kuriame vyrukų nuomonė pasirodė ganėtinai panaši į mano. Nuoširdžiai apsidžiaugiau pasijautusi ne vieniša šiuo klausimu. Jei įdomu, galite paklausyti jų nuomonės, atsisukę įrašą nuo 02:03:48

 

 • Žmonės svečiuose ir/ar viešose vietose kalbantys telefonu įsijungę garsiakalbį (kamerą)

Tokios situacijos mane visada trikdo, nes nežinau, kaip teisingai reikėtų elgtis. Apsimesti, kad negirdi, jog šalia tavęs vyksta kitas pokalbis? Ignoruoti? Perrėkti? O gal bandyti įsilieti į tą pokalbį? Juk visada galima parašyti žinutę, jog šiuo metu esi svečiuose ar negali kalbėti. O jei jau labai norisi čia ir dabar atsiliepti, tai nebūtina tos tiesioginės transliacijos daryti prie šalia esančių. Galima nueiti tolėliau ar į kitą patalpa. Galbūt šalia esantiems žmonėms visai neįdomu su kuo ir apie ką jūs bendraujate ir jie nenori būti jūsų pokalbio dalimi. Bet čia vėlgi ne raketų mokslas, o paprastas mandagumas.

 • Elementarios gramatinės klaidos

Turiu omenyje ne spausdinimo ar skyrybos klaidas, kurios kartais visiems mums pasitaiko. Mane erzina, kai neina atskirti, kur sakinio pradžia, o kur pabaiga. Kai žmonės nepripažįsta jokių skyrybos ženklų arba prideda jų reikia, nereikia. Kai rašo bet kaip, negalvodami apie tai, kad kitam gali prireikti laiko norint iššifruoti, kas turėta omenyje. Tai labai puikiai atsispindi interneto komentaruose apie kuriuos jau kalbėjau. Manau, jog tai pasako apie žmogų labai daug.

Pirmasis komentaras labai iškalbingas…

 

reikia sugebėti taip parašyti 😀

 

jug aiškiai parašyta? ar ne? 😀

 

klijantas gramatika

tai kaip ten su tais klientais? 😀

 

kepsnialei tai kepsnialei…

 

 • Burbėjimas

Remiantis šiuo įrašu gali susidaryti įspūdis, kad ir pati esu nemaža bambeklė, kuriai sunku įtikti. Norėčiau su tuo nesutikti, tačiau ne man apie save spręsti. Neneigsiu, tikrai yra dalykų dėl kurių galiu bambėti. Tai nesunkiai atsispindi ir šiame sąraše. Vis dėl to, niurzgėjimas ar buvimas nuolat kažkuo nepatenkintu yra vienas iš nacionalinių lietuvių bruožų. Juk, kad ir kokia situacija bebūtų, lietuvis vis tiek ras kažką, kas joje būtų negerai. Tačiau labiausiai mane erzina ir vargina žmonės, kurių jau niekas šitame gyvenime nebedžiugina. Kuriems vis kažkas blogai, vis per mažai, per brangu, neskanu, negražu. Kuriuos nuolat kažkas neva kėsinasi apgauti, pasinaudoti, nors dažniausiai jie patys būna tie energetiniai vampyrai tik ir ieškantys naudos iš kitų.

energetiniai vampyrai

energetiniai vampyrai

Paveikslėlis pasiskolintas iš awwmemes

 

 • Viešajame transporte ant sėdynių sukeltos kojos

Kartais spėju užfiksuoti tokius atvejus. Mane tai labai lengvai suerzina…

 

Kažkokie neišauklėti žmogystos deda savo purvinus batus ant sėdynių ant kurių po to turi sėstis kiti. Linkiu, kad jiems patiems tektų tik ant tokių pačių  kėdžių atsisėsti. Ir dar tiikiuosi, kad Karma viską mato.

Prie to pačio turbūt galėčiau priskirti ir tokius, kurie viešose vietose (parkuose, paplūdimiuose, aikštėse) šiukšlina arba kitaip tariant palieka po savęs jovalą. Pavalgo, atsistoja ir nueina. Niekaip negaliu jų suprasti. Ypač jei netoliese yra šiukšlių dėžė ar konteineris. Net jei ir nėra, pasiimk tą vienkartinį kavos puodelį su savimi ir pakeliui tikrai rasi vietą, kur jį išmesti. Ir dar. Kaip taisyklė, dažniausiai, tokie didžiausi šiukšlintojai yra patys priekabiausi. Jiems viskas turi būti ,,aukšos klasės”, tačiau patys yra didžiausi paršai ir nevalos.

šiukšlinimas viešose vietose

Paveikslėlis pasiskolintas iš straitstimes

 

 • Žmonės ,,aukos”

Tai toks žmonių tipas, kurie nori, jog jų visada būtų pagailima ir kad jiems būtų taikomos kažkokios kitokios sąlygos nei visiems kitiems. Iš tiesų tai yra ne kas kita, kaip tik puikūs manipuliatoriai. Jie sugeba aplinkinius priversti pasijausti kaltais dėl to, kad jų gyvenime susiklostė vienokios ar kitokios aplinkybės. Aš tokius žmones taip pat priskirčiau prie energetinių vampyrų, nes pabendravus su jais jaučiuosi tarsi išsunkta. Apie žmones ,,aukas” itin daug kalbama ir psichologijoje. Skaitydama D. Babilevičienės knygą ,,Uždaryk duris iš kkitos pusės” sužinojau daugiau naudingos informacijos šia tema. Ji taip pat padėjo atpažinti toksiškus žmones, esančius mano aplinkoje. 

aukos vaidmuo

,,Uždaryk duris iš kitos pusės”, D. Babilevičienė

 • Pilna atminties kortelė fotoaparate ar telefone

Čia, greičiausiai, papildomas komentaras nelabai ir reikalingas.

full memory

Paveiklėlis pasiskolintas iš buzzfeed

 

full memory

Paveikslėlis pasiskolintas iš buzzfeed

 

 • Lėtas interneto ryšys, lėtas kompiuteris, lėtai dirbantis spausdintuvas

Sakoma, kad prieš vestuves būsimajam sutuoktiniui reikia duoti kompiuterį su prastai veikiančiu interneto ryšiu ir žiūrėti, kaip jis reaguoja. Tai kur kas geriau parodo, koks žmogus jis iš tiesų yra nei bet kokie kiti asmenybės testai.

Na ir baisios gi tos XXI amžiaus problemos…  

 

slow internet

Paveikslėlis pasiskolintas iš me.me

 

Žinoma tai dar toli gražu ne visi mane erzinantys dalykai. Nenorėjau užsivesti apie rasistus, nacionalistus, teroristus – tai turbūt visai kita tema. Nepaliečiau ir antivakserių, kas vis dar yra itin jautri (ir erzinanti) tema daugumai. Nepaminėjau ir visos šūsnies kitaip erzinančių žmonių, kuriuos turbūt paprasčiausiai reikėtų įvardyti nemandagiais. Turiu omenyje tokius, kurie užlindinėja eilėse, niekada už nieką nepadėkoja, neatsiprašo, nepraleidžia. Dar labai erzina viską visada žinantys ir kategoriški žmonės, neinanantys į jokius kompromisus. Matantys tik juoda arba balta. Neįsivaizduoju, kaip galima su jais rasti kalbą.

Šis įrašas man buvo tarsi terapija, ne visai maloni, tačiau būtina. Reikia profilaktiškai prasivalyti ir neigiamas emocijas, palengvėja. Žinoma, yra tokia žmonių kategorija, kuri su tuo nesutiktų. Turiu omenyje visada laimingus žmones, kurie visur mato tik gėrį ir grožį, rožytes ir drugelius. Tokie žmonės man taip pat kelia erzulį. Ir kartais netgi pasibjaurėjimą. Atsiprašau, bet manau, kad žmogui tikrai turi būti kažkas negerai su psichika, jeigu jis visada tik laimingas ir išsišiepęs.

Vis dėl to, kad nepasirodyčiau vien tik daug kuo nepatenkinta ragana, kitą įrašą nusprendžiau paskirti maloniems dalykams. Tai bus tarsi kompensacija už patirtas neigiamas emocijas skaitant šį tekstą. 🙂

 

O kas labiausiai erzina tave? Galbūt šiame sąraše radai kažką, kas sukelė pažįstamus jausmus?

Kviečiu pasidalinti komentaruose!

 

Su šilčiausiais linkėjimais,

Solveiga

You might also like

Nėra komentarų

Rašyti komentarą